Vrste drveta.
Drvo se klasifikuje prema njegovoj teksturi. Kako drveće raste, stvaraju se jasne karakteristike "identiteta". Zavisno od toga je li njihov rast brz ili spor, deo prstena se menja u širini. Brzo rastuća stabla imaju širi prsten, što ima za ishod mekše drvo, a sporo rastuća stabla imaju više kompaktnih prstenova i tvrđe drvo. Ispod je klasifikacija drveta, uključujući i glavne karakteristike.
Drvo četinjača
Drveće koje sporo raste. Oni rastu u hladnim ili blagim vremenskim područjima i smatraju se idealnim materijalom zbog njihove izvrsne mehaničke otpornosti. Ovo je najčešći tip drveta koji se koristi u stolarskim i građevinskim projektima, pritom se najčešće koriste bor, jela i ariš.
Drvo listača
Drveće koje raste u blagim vremenskim područjima. To su lisnata drveća s mnogo grana. Postoje tri različite grupe prema tvrdoći drveta: tvrdo, mekano i srednje tvrdoće drvo. Tvrdo drvo uključuje hrast i bukvu. Mekano drvo je breza i topola. Srednje tvrdoće drvo uključuje orah, trešnju, jabuku, masline i ostale voćke.
Egzotična drva
Tražena su zbog izdržljivosti, što omogućuje bolje završne radove. Ova skupina uključuje mahagoni, irok / odum, ebanovinu, tikovinu, palisander, ružino drvo i dr.
Svojstva
Kao i svi ostali organski materijali, drvo se sastoji od ćelija koje lignin drži zajedno. Primarna svojstva su temelj fizičkih i mehaničkih karakteristika navedena su u tablici koja sledi.
Pročitajte više u našem katalogu putem opcije “Preuzimanje” u delu “Upoznajte drvo".





